28 Úno

ZMĚNA!!! Na Jiřáku budeme letos ve středu a v sobotu

Na Jiřáku budeme letos ve středu a v sobotu

 

 

 

SKVĚLÁ NOVINKA!!!
Podařilo se nám dohodnout ještě jeden den na Farmářských trzích na Náměstí Jířího z Poděbrad. Budeme zde tradičně ve STŘEDU a každou SOBOTU.
Těšíme se na Vás

27 Úno

Citronová marmeláda

Citrónová marmeláda

 

je příjemná v perníku nebo piškotu, vhodná do dortů, do palačinek, na teplém toastu nebo rozpečeném bílém či celozrnném pečivu.

Obsahuje vyšší procento sladidel (40%). Důvodem je zvýšená hořkost všech citrusových plodů jakmile je zahřejeme.

Obsah: 60 g citronu na 100 g výrobku, celkový obsah přírodních sladidel na 100 g výrobku je 40 g (cukr), citronová kůra, jablečný pektin.

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní. A dle EU se jakýkoliv citrusový plod vařený s cukrem či jiným sladidlem se musí nazývat MARMELÁDA.

23 Úno

Fíkový džem

Fíkový džem

Je vyrobený z opravdu vyzrálých plodů.

Je vhodný svou sladkostí k tvrdým sýrům, speciálně ke starším, vyzrálým a slanějším, na šunkové a sýrové toasty. Jemné pecičky obsažené v džemu přinášejí lehce vzdálenou chuť máku.

 

 

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní.

22 Úno

Krátké vysvětlení pojmů DŽEM – MARMELÁDA – VÝROBEK

 

 

 

Vážení a milí,

protože se výše uvedené pojmy vyskytují v našem e-shopu, dovolím si je krátce osvětlit.

DŽEM – vařené ovoce, které musí obsahovat přidané SLADIDLO. A to buď přírodní nebo umělé. Nesmí být však vyroben z citrusových plodů

MARMELÁDA – vařené ovoce, které musí obsahovat přidané SLADIDLO. A to buď přírodní nebo umělé. A musí být vyroben z citrusových plodů

VÝROBEK – je v našem případě, po výrobní stránce, úplně to samé jako džem nebo marmeláda, ale protože neobsahuje žádné přidané sladilo, tak se nemůže nazývat džem nebo marmeláda. A ku překvapení nás všech není med uznán jako sladidlo a tak se na naše „výrobky s medem“ vztahuje stejná podmínka jako na výrobky bez přidaného cukru.

Z tohoto důvodu se naše výrobky bez přidaného cukru označují jako 100% – např. 100% JAHODOVÝ a výrobky s medem jen názvem ovoce – MALINOVÝ

Přeji dobrou chuť.

20 Úno

Pomerančová marmeláda se zázvorem

Pomerančová marmeláda se zázvorem

 

Vyrábíme ji jak slazenou cukrem, tak s medem. Obsahuje vyšší procento sladidel (40%). Důvodem je zvýšená hořkost všech citrusových plodů jakmile je zahřejeme.

 

Je prostě skvělá k snídani svou jemně nahořklou chutí na teplém toastu nebo rozpečeném bílém či celozrnném pečivu s dobrou kávou a pomerančovým džusem…

Obsah: 60 g pomeranče na 100 g výrobku, celkový obsah přírodních sladidel na 100 g výrobku je 40 g (cukr), strouhaný zázvor, jablečný pektin.

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní. A dle EU se jakýkoliv citrusový plod vařený s cukrem či jiným sladidlem se musí nazývat MARMELÁDA, proto změna názvu, obsah pořád stejný 🙂

16 Úno

Mangový džem s vanilkou

Mangový džem s vanilkou

je příjemný svou exotickou chutí na opečeném toastu, na bílém či celozrnném pečivu, na čerstvém chlebu nebo jako chuťovka ke grilovanému masu.

Obsah: 80 g manga na 100 g výrobku, celkový obsah přírodních sladidel na 100 g výrobku je 20 g (cukr), jablečný pektin.

 

Jako dárek je méně vhodný starším lidem. Důvodem je neznalost této specifické chuti, která nemusí všem vyhovovat.

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní.

13 Úno

Černý rybíz pasírovaný

Černý rybíz

Je jemně pasírovaný, naprosto unikátní výrazné chuti, příjemně ostrý v palačince se zakysanou smetanou a strouhanou čokoládou, v měkkém tvarohu, do piškotu, do jogurtu, do müsli, na linecké pečivo.

Obsah: 80 g černého rybízu na 100 g džemu, celkový obsah přírodních sladidel (cukru) ve 100 g výrobku je 20 g, pektin (pasírovaný)

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní.

Tento džem je nejprodávanější a hrozí u něj vznik závislosti na jedinečné chuti.

09 Úno

Červený rybíz

Červený rybíz

Je jemně pasírovaný a zcela nenahraditelný na Vánoce do lineckého pečiva, do piškotu, do palačinek.

Pro svou výraznou kyselost doporučujeme mazat na sladké pečivo jako je vánočka nebo mazanec.

Obsah: 80 g červeného rybízu na 100 g džemu, celkový obsah přírodních sladidel (cukru) ve 100 g výrobku je 20 g, pektin, kyselina citronová

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní.

08 Úno

Jiřák opět funguje!!!

 Jiřák opět funguje!!!

 

Vážení a milí,

s radostí vám oznamujeme, že nás opět naleznete od 16. 2. 2017 na farmářských trzích na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Je zde pouze malá změna.

V tomto roce jsme na trzích každý ČTVRTEK.

Těšíme se na vás 🙂