20 Bře

Broskvový džem bez přidaného cukru

Broskvový džem bez přidaného sladidla či medu

Je překvapivě sladký a naprosto úžasný na teplém toastu nebo rozpečeném bílém či celozrnném pečivu, na čerstvém chlebu, v jogurtu, do palačinek, ale nejlepší je k dobrému rohlíku s máslem…

Upozornění: Velmi rychle podléhá zkáze při nedodržení pravidel konzumace (olizování používané lžíce, nože od másla).

16 Bře

Mangový džem bez přidaného cukru

Mangový džem bez přidaného sladidla či medu

Je pocitově nejsladší ze všech našich džemů bez cukru. Je příjemný svou exotickou chutí na opečeném toastu, na bílém či celozrnném pečivu, na čerstvém chlebu nebo jako chuťovka ke grilovanému masu. Jako dárek je méně vhodný starším lidem. Důvodem je neznalost této specifické chuti, která nemusí všem vyhovovat.

Složení: 100 g manga na 100 g výrobku, pektin

Upozornění: Tento džem při správném způsobu konzumace vydrží po otevření v lednici až 30 dní.

13 Bře

Borůvkový džem bez přidaného cukru

Borůvkový džem bez přidaného sladidla či medu

Chuť je opravdová, jako byste byli právě v lese a sbírali borůvky. Je vyrobený z pravých lesních borůvek a naprosto neodolatelný na lívancích se zakysanou smetanou, na chlebu, na bílém či celozrnném pečivu, v jogurtu, do palačinek, do ovocných knedlíků.

Obsahuje látky podporující zrak a pro tyto své vlastnosti byl za II. světové války podávány speciálně pilotům.

Složení: 100 g borůvek na 100 g  výrobku, pektin

Upozornění: Velmi rychle podléhá zkáze při nedodržení pravidel konzumace (olizování používané lžíce, nože od másla).

10 Bře

Zázrak jménem Rakytník

Zázrak jménem Rakytník

Rakytník řešetlákový je rostlina, která má řadu příznivých účinků na zdraví a její využitelnost je opravdu široká. Rakytník řešetlákový se také občas díky svému vysokému obsahu vitamínu C a původnímu výskytu označuje jako citroník severu.

Posílení imunitního systému

I v dřívějších dobách byl rakytník často využíván pro celkovou podporu imunity a obranu proti vzniku různých nemocí. Již z předchozího výčtu prospěšných látek, jež rakytník obsahuje, je zřejmý jeho pozitivní vliv na obranyschopnost organismu.

Vnitřnosti a zažívání

Rakytník při vnitřním užívání pozitivně ovlivňuje činnost jater, slinivky, podporuje hojení žaludečních a dvanácterníkových vředů, zlepšuje peristaltiku a dobře působí i při hemeroidech.

Co rakytník obsahuje

Barva plodu je obvykle oranžová až červená, záleží na množství karotenoidů v každém z nich. Chuť, jakou jednotlivá bobulka má, je zas vytvářena podle množství sacharidů a způsobuje sladší nebo trpčí chuť. Dále rakytník obsahuje vitamín B – B1, B2, B6, B3 ( nikotinamid, vitamin PP) udržující harmonickou funkci centrální nervové soustavy, B9 (kyselina listová) způsobující syntézu nukleových kyselin, krvetvorbu, růst a vývoj plodu. Vitamín C (kyselina askorbová), tento vitamín se uchovává i v produktech z plodů již vyrobených. Vitamín D přispívá ke správnému růstu a vývoji kostí a zároveň reguluje množství vápníku a fosforu v krvi. Vitamín E je antioxidantem a ochráncem esenciálních mastných kyselin. Využívá se při nemocech jako je mužská sterilita, svalová dystrofie a také u kardiovaskulárních poruch. Vitamín K, ovlivňující krevní srážlivosti.

Využití a účinky rakytníku

Přírodní medicína doporučuje plody rakytníku při pocitech slabosti, pomáhá také při ateroskleróze, žaludečních vředech, zvyšuje pružnost a průchodnost cév. Rakytníková medicína je výborná například na překyselení žaludku, při zánětech v dutině ústní, urychluje rekonvalescenci, rozpouští usazené tuky v cévách, pozitivně ovlivňuje psychiku. Také výrazně snižuje vznik demence, mrtvice, zbavuje tělo jedů, má kladný účinek na mnohé tělesné funkce.

Z bobulí lze připravit lahodný sirup, skvělou marmeládu nebo báječný kompot. Konzumace rakytníku v jakékoli podobě působí zároveň jako silný, velice efektivní regenerační prostředek.

V naší stálé nabídce máme rakytníkový džem slazený lesním medem, nebo cukrem a rakytníkový sirup.

09 Bře

Malinový džem bez přidaného cukru či medu

Malinový džem bez přidaného sladidla či medu

Je příjemně nakyslý s výraznou chutí a vůní. Je lahodný na čerstvém chlebu, na bílém či celozrnném pečivu, do jogurtu, do palačinek, do piškotu nebo na vánočku. Má velmi silnou chuť a vůni. Maliny jsou doporučovány jako prevence před neléčitelnou Alzheimerovou chorobou. Samozřejmě neobsahuje ani umělá sladidla.

Upozornění: Při nedodržení pravidel konzumace podléhá zkáze (olizování používané lžíce, nože od másla).

06 Bře

Jahodový džem bez přidaného cukru

Jahodový džem bez přidaného sladidla

Je naprosto nejrozšířenější a nejoblíbenější džem v našich zemích.

Je výborný jen tak na čerstvém chlebu s máslem, na bílém či celozrnném pečivu, v palačince či v jogurtu. V chuti není tak výrazný jako s cukrem nebo medem. Samozřejmě neosahuje ani umělé sladidlo či ovocné šťávy. Obsahuje jen 100 % jahod a jablečný pektin.

Složení: 100 g jahod na 100 g výrobku, pektin

Upozornění:

Vhodný pro diabetiky. Velmi rychle podléhá zkáze při nedodržení pravidel konzumace (olizování používané lžíce, nože od másla). NUTNÉ skladovat ve tmě!!! Na světle začne po 3 týdnech hnědnout a posléze šednout a nevypadá zdravě.

02 Bře

Šípkový džem

Šípkový džem

 

Je jemně pasírovaný a obsahuje vysoké % šípků. Na rozdíl od ostatních džemů obsahuje přidanou vodu z důvodu lepšího pasírování.

 

Je výborný do omáček ke zvěřině, ale i samostatně s máslem na různé druhy pečiva.

 

Upozornění: Velmi rychle podléhá zkáze při nedodržení pravidel konzumace (olizování používané lžíce, nože od másla).